Шановні мешканці Лозівської міської територіальної громади
З настаннням весни та сухої погоди почастішали пожежі в екосистемах громади, які в основному виникають внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності громадянами, необережного та халатного поводження з вогнем, та через порушення вимог пожежної безпеки.
Як результат, на ліквідацію таких пожеж держава витрачає значні матеріально-технічні резерви, які у теперішній нелегкий час є дуже необхідними. Не зважаючи на численні застереження, населення продовжує нехтувати заходами пожежної безпеки.
Однією з найнебезпечніших проблем зі спалюванням сухостою є забруднення повітря. В середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах, гинуть тварини, земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.
В черговий раз звертаємо вашу увагу: спалювання рослинних залишків та сухостою суворо заборонене!
Також нагадуємо, що за чинним законодавством, порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність.
За ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
1. За спалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах:
- від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів (3 060 – 6 120 грн) – для громадян;
- від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15 300 – 21 420 грн) – для посадових осіб.
2. За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду:
- від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів (6 120 – 12 240 грн) – для громадян;
- від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів (21 420 – 30 600 грн) – для посадових осіб.
За ст. 245 Кримінального кодексу України:
1. За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, стерні, сухих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення загрожує:
- штраф від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 – 153 000 грн), або обмеження чи позбавлення волі на строк від 2 до 5 років;
2. За такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, палія можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 10 років.
Наголошуємо, під час війни відповідальність за спалювання сухостою посилили.
До переліку злочинів до статті 113 Кримінального кодексу «Диверсія» додали: навмисні підпали, зокрема сухої рослинності в умовах воєнного стану караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
Шановні мешканці нашої громади! Будьте свідомі, бережіть себе і природу!
Управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради