Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Нормативні акти, що стосуються містобудівної документації

01.12.2023

Генеральні плани

___________________________________________________________________________

Протокол громадських слухань

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадських слухань проєкту містобудівної документації -Генерального плану з планом зонування території села Миколаївка Лозівського району Харківської області

 Повна назва документа державного планування, що пропонується та стислий виклад його змісту.

Головна мета Генерального плану з планом зонування території села Миколаївка Лозівського району Харківської області полягає у: обґрунтуванні потреб і визначенні основних напрямків використання території; урахуванні державних, громадських і приватних інтересів під час планування і використання територій; визначенні межі функціональних зон, пріоритетних і допустимих видів використання та забудови територій; формуванні планувальної структури та просторової композиції забудови поселення; оцінці загального стану довкілля населеного пункту і визначенні містобудівних заходів щодо поліпшення екологічного та санітарно-гігієнічного стану, а також визначенні територій, які мають інженерно-будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання.

Проєктом Генерального плану з планом зонування території села Миколаївка Лозівського району Харківської області передбачається збільшення території села Миколаївка, площа в існуючих межах становить 81,3 га, площа в проєктованих межах – 115,58 га. Заплановано збільшення території житлової та громадської забудови, комунально-складської, транспортної інфраструктури, ландшафтно-рекреаційного озеленення, сільськогосподарських угідь та водних поверхонь, збільшення виробничої території Генеральним планом не передбачається.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проєкту документу державного планування Генерального плану з планом зонування території села Миколаївка Лозівського району Харківської області був розроблений у складі містобудівної документації розділ – «Охорона навколишнього природного середовища» на виконання вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Замовник проєкту - Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області, розробник – Приватне підприємство «Земстройпроект». Підстава розроблення – рішення Лозівської міської ради Харківської області від 25.10.2019 № 1791 «Про надання дозволу на розроблення генерального плану з планом зонування території села Миколаївка Лозівського району Харківської області» зі змінами від 26.11.2021 № 813.

Пропозиції до проєкту містобудівної документації подаються до Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого, буд. 1, електронна адреса - arhilozova_k19@ukr.net, протягом тридцяти днів з 03 червня 2024 року по 03 липня 2024 року.

Письмові пропозиції подаються фізичними особами із зазначенням прізвища, імені та по батькові, місця проживання, із особистим підписом. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи.

Пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, державних будівельних норм, стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.

Пропозиції подані після встановленого органом місцевого самоврядування строку, залишаються без розгляду.

Враховуючи дію режиму воєнного стану, громадські слухання заплановано на 03 липня 2024 року о 10.00 в режимі відеоконференції. Доєднатись до заходу можна за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/83881268562?pwd=suT6yVg2Upo6MrQxipm8uJT37GnGMa.1

Орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проєктом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування: Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого, буд 1. Електронна адреса - arhilozova_k19@ukr.net.

Контактна особа – Начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради – головний архітектор Інна КОШЛЯК.

Орган, до якого подаються зауваження та пропозиції: Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого, буд. 1, електронна адреса: arhilozova_k19@ukr.net.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ РОЗГЛЯДУ ПРОПОЗИЦІЙ ГРОМАДСЬКОСТІ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЄКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ «ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ З ПЛАНОМ  ЗОНУВАННЯ СЕЛА МИКОЛАЇВКА ЛОЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

____________________________________________________________________________

Протокол громадських слухань

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадських слухань проєкту містобудівної документації - Генерального плану з планом зонування території смт Орілька Лозівського району Харківської області

 Повна назва документа державного планування, що пропонується та стислий виклад його змісту.

Головна мета Генерального плану з планом зонування території смт Орілька Лозівського району Харківської області полягає у: обґрунтуванні потреб і визначенні основних напрямків використання території; урахуванні державних, громадських і приватних інтересів під час планування і використання територій; визначенні межі функціональних зон, пріоритетних і допустимих видів використання та забудови територій; формуванні планувальної структури та просторової композиції забудови поселення; оцінці загального стану довкілля населеного пункту і визначенні містобудівних заходів щодо поліпшення екологічного та санітарно-гігієнічного стану, а також визначенні територій, які мають інженерно-будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання.

Проєктом Генерального плану з планом зонування території смт Орілька Лозівського району Харківської області передбачається збільшення території смт Орілька, площа в існуючих межах становить 409,47 га, площа в проєктованих межах – 437,0 га. Заплановано збільшення території житлової та громадської забудови, комунально-складської, транспортної інфраструктури, ландшафтно-рекреаційного озеленення, сільськогосподарських угідь, збільшення виробничої території Генеральним планом не передбачається.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проєкту документу державного планування Генерального плану з планом зонування території смт Орілька Лозівського району Харківської області був розроблений у складі містобудівної документації розділ – «Охорона навколишнього природного середовища» на виконання вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Замовник проєкту - Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області, розробник – Приватне підприємство «Земстройпроект». Підстава розроблення – рішення Лозівської міської ради Харківської області від 25.03.2021 № 240 «Про надання дозволу на розроблення генерального плану з планом зонування території смт Орілька Лозівського району Харківської області».

Пропозиції до проєкту містобудівної документації подаються до Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого, буд 1, електронна адреса - arhilozova_k19@ukr.net, протягом тридцяти днів з 03 червня 2024 року по 03 липня 2024 року.

Письмові пропозиції подаються фізичними особами із зазначенням прізвища, імені та по батькові, місця проживання, із особистим підписом. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи.

Пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, державних будівельних норм, стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.

Пропозиції подані після встановленого органом місцевого самоврядування строку, залишаються без розгляду.

Враховуючи дію режиму воєнного стану, громадські слухання заплановано на 03 липня 2024 року о 11.00 в режимі відеоконференції. Доєднатись до заходу можна за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/81679279046?pwd=pglUpUlybJSfd9P9R0IpE2zX2aauyL.1

Орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проєктом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування: Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого,   буд. 1. Електронна адреса - arhilozova_k19@ukr.net.

Контактна особа – Начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради – головний архітектор Інна КОШЛЯК.

Орган, до якого подаються зауваження та пропозиції: Виконавчий комітет  Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого, буд. 1, електронна адреса: arhilozova_k19@ukr.net.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ РОЗГЛЯДУ ПРОПОЗИЦІЙ ГРОМАДСЬКОСТІ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЄКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ «ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ З ПЛАНОМ  ЗОНУВАННЯ СЕЛА ОРІЛЬКА ЛОЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

____________________________________________________________________________

Інформація щодо проведення засідання Робочої групи з розроблення Програми комплексного відновлення території Лозівської міської  територіальної громади Лозівського району Харківської області.

23.05.2024 відбудеться установче засідання Робочої групи з розроблення Програми комплексного відновлення території Лозівської міської  територіальної громади Лозівського району Харківської області.

                                                ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Про затвердження порядку денного засідання Робочої групи.
  2. Про утворення робочих підгруп у складі Робочої групи та порядок координації з іншими органами Х міської ради під час опрацювання пропозицій громадськості.
  3. Про розподіл функцій між членами Робочої групи.
  4. Про порядок розгляду Робочою групою пропозицій громадськості, отриманих після оприлюднення рішення щодо розроблення Програми.

____________________________________________________________________________

Інформаційна кампанія «Україна без бар’єрів»

Міністерство культури та інформаційної політики України реалізує інформаційну кампанію «Україна без бар'єрів». Цей проєкт покликаний популяризувати у суспільстві культуру безбар’єрності як філософію гідності та прийняття. Його ключова мета – підвищення обізнаності маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації, а також забезпечення толерантного ставлення до таких груп з боку суспільства.

За ініціативи Першої леді України Олени Зеленської в межах кампанії створений освітній серіал «Безбар’єрна грамотність». Над ним працювала велика команда - Міністерство цифрової трансформації України, Національне агентство України з питань державної служби, громадська організація «Безбар’єрність», представники громадянського суспільства та експерти з доступності за підтримки ПРООН «Права людини для України». Автори прагнуть ознайомити громадян з темою безбар’єрності та долучити їх до просування цінностей інклюзії та різноманіття. За кожною серією стрічки стоять особисті історії у подоланні бар’єрів, життєвий шлях та досвід людей, які змогли сказати «ні» бар’єрам, світогляд людей, які це розуміють і вміють будувати інший доступний світ довкола.

Про що курс?

  • що таке безбар'єрність
  • що саме спричиняє бар'єри
  • кого стосується безбар'єрність
  • чому варто уникати стереотипів та упереджень
  • чи готові українці долати бар’єри
  • чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності
  • чому безбар’єрність — це спільна справа

Долучайтесь до перегляду серіалу «Безбар’єрна грамотність» .

Ви можете дізнатись більше цікавої та корисної інформації у спеціально створеному «Довіднику безбар’єрності» за посиланням: https://bf.in.ua/ 

Айдентика, створена в рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» – https://barrierfree.crevv.com/

____________________________________________________________________________

ОГОЛОШЕННЯ про розробку Програми комплексного відновлення території Лозівської міської територіальної громади

На виконання ст. 15-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 14.10.2022 № 1159 «Про затвердження Порядку розроблення, проведення громадського обговорення, погодження програм комплексного відновлення області, території територіальної громади (її частини) та внесення змін до них», керуючись ст.ст. 12, 25, 27-34, 40, 42, 51-52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою визначення основних просторових, містобудівних та соціально-економічних пріоритетів політики відновлення на місцевому рівні та сприяння формуванню відповідної політики на регіональному та державних рівнях, визначення комплексу заходів для забезпечення відновлення території Лозівської міської територіальної громади, що постраждала внаслідок російської збройної агресії проти України, із дотриманням балансу інтересів усіх зацікавлених сторін, виконавчим комітетом міської ради прийнято рішення від 19.03.2024 № 608 «Про розробку Програми комплексного відновлення території Лозівської міської територіальної громади Лозівського району Харківської області (її частини)», а також розпочато прийом пропозицій громадськості до проєкту Програми.

Відділ містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради визначено головним розробником Програми.

Програма відновлення – це документ, який визначає основні просторові, містобудівні та соціально-економічні пріоритети політики відновлення і включає в себе комплекс заходів для забезпечення відновлення території відповідної області, території громади (її частини), яка постраждала внаслідок збройної агресії проти України або в якій сконцентровані соціально-економічні, інфраструктурні, екологічні чи інші кризові явища.

Ця робота спрямована на подолання наслідків повномасштабної російської збройної агресії проти України та є основою для відновлення та подальшого розвитку нашої громади.

Якісна Програма – це запорука для швидкого залучення інвестицій, отримання міжнародної та державної допомоги, планування конкретних заходів з відбудови та розвитку.

Сьогодні кожний з вас має можливість не просто висловитись про те, як краще здійснити точкові ремонти та «підлатати» існуючу забудову. Ви можете долучитись до створення майбутнього нашої громади заповнивши опитувальник https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLSfixH2x5W1uTEDP3byECiRItxIOkSl6UQQ6vh5z8ajRyKSKIA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&usp=mail_form_link&pli=1

Саме тому Ваша участь в опитуванні є важливою. Комунікація, яка розпочинається цим опитуванням, дозволить всі ідеї, пропозиції, потреби, запити перетворити у рішення для включення у Програму.

Дякуємо за Вашу активність та готовність створювати спільне майбутнє нашої громади!

Свої пропозиції щодо відновлення громади просимо надсилати до 30 квітня 2024 року.

Пропозиції приймаються від фізичних та юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в електронній формі та повинні містити: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина або найменування і місцезнаходження юридичної організації, підпис із зазначенням дати, контактний телефон.

Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.

Пропозиції до проєкту Програми, подані після встановленого строку, не розглядаються.

Контактні особи:

Інна Кошляк, arhilozova_k19@ukr.net

Олена Гранкіна,  arhilozova_k19@ukr.net

____________________________________________________________________________

Протокол громадських слухань

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадських слухань проєктів містобудівної документації -Генеральних планів села Домаха та села Українське Лозівського району Харківської області з Планами зонування території

 Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту.

Головна мета Генеральних планів села Домаха та села Українське Лозівського району Харківської області з Планами зонування території полягає у: обґрунтуванні потреб і визначенні основних напрямків використання території; урахуванні державних, громадських і приватних інтересів під час планування і використання територій; визначенні межі функціональних зон, пріоритетних і допустимих видів використання та забудови територій; формуванні планувальної структури та просторової композиції забудови поселення; оцінці загального стану довкілля населеного пункту і визначенні містобудівних заходів щодо поліпшення екологічного та санітарно-гігієнічного стану, а також визначенні територій, які мають інженерно-будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання.

Проєктом Генерального плану села Домаха Лозівського району Харківської області з планом зонування території передбачається збільшення території, площа території в існуючих межах населеного пункту становить 266,9310 га, в проєктованих межах – приблизно 339,43 га. Заплановано збільшення території житлової та громадської забудови, комунально-складської, транспортної інфраструктури, ландшафтно-рекреаційного озеленення, сільськогосподарських угідь та водних поверхонь, збільшення виробничої території Генеральним планом не передбачається.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проєкту документу державного планування Генерального плану села Домаха Лозівського району Харківської області був розроблений у складі містобудівної документації розділ – «Охорона навколишнього природного середовища» на виконання вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Проєктом Генерального плану села Українське Лозівського району Харківської області з планом зонування території передбачається збільшення території, площа території в існуючих межах населеного пункту становить 84,8780 га, в проєктованих межах – приблизно 105,79 га. Заплановано збільшення території житлової та громадської забудови, комунально-складської, транспортної інфраструктури, ландшафтно-рекреаційного озеленення, сільськогосподарських угідь та водних поверхонь, збільшення виробничої території генеральним планом не передбачається.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проєкту документу державного планування Генерального плану села Українське Лозівського району Харківської області був розроблений у складі містобудівної документації розділ – «Охорона навколишнього природного середовища» на виконання вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Замовник проєкту - Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області, розробник – ТОВ «УКР-ГРУППРОЕКТ». Підстава розроблення – рішення Лозівської міської ради Харківської області від 10.07.2019 № 1629 (зі змінами).

Пропозиції до проектів містобудівної документації подаються до Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого, буд 1, електронна адреса - arhilozova_k19@ukr.net, протягом тридцяти днів з 15 листопада 2023 року по 15 грудня 2023 року.

Письмові пропозиції подаються фізичними особами із зазначенням прізвища, імені та по батькові, місця проживання, із особистим підписом. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи.

Пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, державних будівельних норм, стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.

Пропозиції подані після встановленого органом місцевого самоврядування строку, залишаються без розгляду.

Враховуючи дію режиму воєнного стану, громадські слухання заплановано на 19 грудня 2023 року о 10.00 в режимі відеоконференції. Доєднатись до заходу можна за посиланням https://us05web.zoom.us/j/85369445904?pwd=vJnJ8FThxdX1qQ6baAYazXzSH9junW.1

Орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проєктом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування: Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська обл., м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, буд 1. Електронна адреса - arhilozova_k19@ukr.net.

Контактна особа – Начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради – головний архітектор Інна КОШЛЯК.

Орган, до якого подаються зауваження та пропозиції: Виконавчий комітет  Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого, буд. 1, електронна адреса: arhilozova_k19@ukr.net.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ РОЗГЛЯДУ ПРОПОЗИЦІЙ ГРОМАДСЬКОСТІ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЄКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ «ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ З ПЛАНОМ  ЗОНУВАННЯ СЕЛА ДОМАХА ЛОЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ТА «ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ З ПЛАНОМ ЗОНУВАННЯ СЕЛА УКРАЇНСЬКЕ ЛОЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

___________________________________________________________________________

Протокол громадських слухань

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадських слухань проєкту містобудівної документації - Генерального плану селища Миролюбівка Лозівського району Харківської області з Планом зонування території

 Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту.

Головна мета Генерального плану селища Миролюбівка Лозівського району Харківської області з Планом зонування території полягає у: обґрунтуванні потреб і визначенні основних напрямків використання території; урахуванні державних, громадських і приватних інтересів під час планування і використання територій; визначенні межі функціональних зон, пріоритетних і допустимих видів використання та забудови територій; формуванні планувальної структури та просторової композиції забудови поселення; оцінці загального стану довкілля населеного пункту і визначенні містобудівних заходів щодо поліпшення екологічного та санітарно-гігієнічного стану, а також визначенні територій, які мають інженерно-будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання.

Проєктом Генерального плану селища Миролюбівка Лозівського району Харківської області з планом зонування території передбачається збереження території в існуючих межах населеного пункту, що становить 69,5 га. Заплановано збільшення території житлової та громадської забудови, комунально-складської, транспортної інфраструктури, ландшафтно-рекреаційного озеленення, сільськогосподарських угідь та водних поверхонь, збільшення виробничої території Генеральним планом не передбачається.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проєкту документу державного планування Генерального плану селища Миролюбівка Лозівського району Харківської області був розроблений у складі містобудівної документації розділ – «Охорона навколишнього природного середовища» на виконання вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку». 

Замовник проєкту - Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області, розробник – ТОВ «АПП». Підстава розроблення – рішення Лозівської міської ради Харківської області від 10.07.2019 № 1632 (зі змінами).

Пропозиції до проектів містобудівної документації подаються до Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого, буд 1, електронна адреса - arhilozova_k19@ukr.net, протягом тридцяти днів з 15 листопада 2023 року по 15 грудня 2023 року.

Письмові пропозиції подаються фізичними особами із зазначенням прізвища, імені та по батькові, місця проживання, із особистим підписом. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи.

Пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, державних будівельних норм, стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.

Пропозиції подані після встановленого органом місцевого самоврядування строку, залишаються без розгляду.

Враховуючи дію режиму воєнного стану, громадські слухання заплановано на 19 грудня 2023 року о 14.00 в режимі відеоконференції. Доєднатись до заходу можна за посиланням https://us05web.zoom.us/j/82226546305?pwd=esWfJHzO3ED3uTAIPFkhAMOXPKcsbz.1

Орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проєктом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування: Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська обл., м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, буд 1. Електронна адреса - arhilozova_k19@ukr.net.

Контактна особа – Начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради – головний архітектор Інна КОШЛЯК.

Орган, до якого подаються зауваження та пропозиції: Виконавчий комітет  Лозівської міської ради Харківської області за адресою: 64602, Харківська область, місто Лозова, вулиця Ярослава Мудрого, буд. 1, електронна адреса: arhilozova_k19@ukr.net.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ РОЗГЛЯДУ ПРОПОЗИЦІЙ ГРОМАДСЬКОСТІ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЄКТУ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ «ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ ТА ПЛАНУ ЗОНУВАННЯ СЕЛИЩА МИРОЛЮБІВКА ЛОЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

____________________________________________________________________________

ЗАЯВА

про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

генерального плану з планом зонування села Миколаївка Лозівського району Харківської області

1. Замовник СЕО

Замовником проєкту є Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області. Юридична адреса: 64602, Харківська обл., м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1. Електронна адреса mr_lozova@lozovarada.gov.ua, тел (05745) 23767

2. Вид та основні цілі ДДП, його зв’язок з іншими документами державного планування

Генеральний план розробляється у зв’язку із необхідністю змін меж населеного пункту, впорядкування та вдосконалення функціонального зонування територій, забезпечення сприятливих умов проживання населення, сталого соціально-економічного, екологічного, інженерно-технічного розвитку та оптимізацію структури землекористування.

Відповідно до вимог ДБН Б. 2-2-12-2019 «Планування та забудова територій», ДБН Б. 1-1-15:2012 «Склад та зміст генерального плану населеного пункту», ДСП 173-96, з урахуванням рекомендаційних вимог, натурних обстежень території населених пунктів дали змогу встановити нормативні санітарно-захисні та охоронні зони від існуючих об’єктів, які можуть мати негативний вплив на навколишнє середовище.

Генеральний план розроблено з урахуванням завдань та положень інших документів державного планування, а саме:

- Цілей сталого розвитку України до 2030 року, затверджених Указом Президента України від 30 вересня 2019 року № 722;

- Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 року № 695;

- Стратегії розвитку Харківської області на 2021–2027 роки та Плану заходів на 2021 – 2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Харківської області на 2021–2027 роки, схвалених рішенням Харківської обласної ради від 27 лютого 2020 року № 1196-VIІ;

- постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки».

При розробленні генерального плану території враховується: генеральна схема планування території України, Схема планування території Харківської області, функціональне зонування територій існуючих підприємств; техніко-економічна та екологічна ефективність планувальних рішень; рельєф, природно-кліматичні і геологічні умови місцевості; санітарні та пожежні розриви між будівлями; технологічні і інженерно-технологічні вимоги та розташування існуючих мереж.

Генеральний план визначає територіальні (просторові) умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, в тому числі щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, в частині дотримання планувальних обмежень (санітарно-захисних зон, охоронних зон), а також в частині дотримання режимів господарської діяльності в їх межах.

3. Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об'єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедур оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Документом державного планування передбачається збільшення території села Миколаївка, площа в існуючих межах становить 81,3 га, площа в проектованих межах – 115,58 га.

В населеному пункті зовнішній транспортний зв'язок забезпечується районними автомобільними дорогами загального користування місцевого значення С212014 Олексіївка – Петропілля орієнтовною протяжністю 1,2 км. та С212021 Миколаївка – Мар’ївка, орієнтовною протяжністю 0,7 км.

ДДП передбачається будівництво нової житлової забудови в існуючих та проектних межах вулиць і за рахунок збільшення площі села.

Село Миколаївка знаходиться на правому березі річки Мала Тернівка (ПЗС – 25 м).

Село електрифіковане та газифіковане. Довжина проєктної електричної мережі 0,4 кВ становитиме орієнтовно 50 п. м. Проєктна мережа газопостачання від існуючих ГРП села Миколаївка покладатиметься газопровід тиском 0,03 МПа до проектованих громадських будівель. Село Миколаївка не повністю обладнане централізованим водопостачанням. Частина населення користується шахтними та трубчастими колодязями. Водозабір здійснюється від: артезіанської свердловини та водонапірної башти, що знаходяться на півночі за межами населеного пункту, поруч з вул. Джека Алтаузена.

На перспективу передбачено водопостачання всіх частин села шляхом розширення існуючого водопроводу. Водопровідна мережа запроектована кільцева діаметром 110 мм з труб ПЕ100 SDR17.

На даний момент централізоване каналізування в селі відсутнє. Жителі використовують для каналізування дворові туалети та вигрібні ями.

Генеральним планом передбачено відведення побутових стічних вод житлової та громадської забудови с. Миколаївка з використанням роздільної системи каналізації. Каналізаційні очисні споруди запроектовано за межами села з  боку північно-західної межі.

В західній частині села знаходиться 2 кладовища (вул. Розвідників Саутієва), санітарно-захисна зона (СЗЗ) яких становить 300 м. В межі СЗЗ потрапляють території рекреації, житлової та громадської забудови. Проєктом передбачається закриття кладовища, що знаходиться по вул. Розвідників Саутієва, його СЗЗ буде становити 100 м (клас ІV). Поховання будуть здійснюватися на території проєктного кладовища (клас ІІІ) в західній частині села.

Місця утилізації побутових відходів в селі Миколаївка відсутні. Побутові відходи вивозяться на звалище твердих побутових відходів КП «ЕКО-САН» Лозівської міської ради. Розміщення ділянок для утилізації та захоронення ТПВ на території села не передбачається.

Підприємства, що розташовані на території села Миколаївка:

- ТОВ «Агронік- 2011», адреса: с. Миколаївка, вул. Никитенка 116, тримає ВРХ, виробляє молоко.

- ТОВ «Лозівський Агропромтехсервіс», адреса: с. Миколаївка вул. Никитенка, на даний час підприємство не працює.

В межах села об’єкти природно-заповідного фонду відсутні. На захід від села Миколаївка розташований Орнітологічний заказник загальнодержавного значення «Волошанська дача» площею 648 га.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної статтєю третьою. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Обсяг стратегічної екологічної оцінки визначається переліком основних екологічних проблем наявних у селі Миколаївка Лозівського району Харківської області.

4. Розгляд ймовірних екологічних наслідків

Серед основних ймовірних екологічних наслідків, пов’язаних з реалізацією Генерального плану з планом зонування села Миколаївка, наступні:

а) для довкілля:

1.Атмосферне повітря – можливе забруднення від стаціонарних джерел (сільськогосподарські та комунальні підприємства) та пересувних джерел (автомобільний транспорт). ДДП передбачається збільшення зелених насаджень загального користування на території села, в тому числі влаштування скверу, озеленення зовнішніх доріг та санітарно-захисних зон;

2.Ґрунти – можливе забруднення, засмічення та порушення ґрунтів від неочищених поверхневих стічних вод, що відводяться з території населеного пункту. ДДП передбачається влаштування локальних очисних споруд каналізації для громадської забудови та дощових вод, що дозволить знизити рівень забруднення ґрунтів;

3.Поводження з відходами – можливе забруднення і засмічення ґрунтів, забруднення ґрунтових вод та інше, в зв’язку з незадовільним рівнем централізованого вивезення та роздільного збору ТПВ. ДДП передбачається відведення спеціально обладнаних місць та встановлення контейнерів на асфальтових або бетонних майданчиках, систематичний вивіз відходів з контейнерів, організація централізованої планово-подвірної системи санітарного очищення села, впровадити роздільне збирання ТПВ;

4.Водні ресурси – можливе забруднення ґрунтових вод від неочищених побутових стічних вод з вигрібних ям приватних будинків, можливе забруднення ґрунтових вод від поверхневих вод, що відводяться з території села. ДДП передбачається будівництво централізованої системи каналізування села, локальних очисних споруд та влаштування очисних споруд зливової каналізації для сільськогосподарських підприємств, що дозволить знизити ризик забруднення ґрунтових вод;

5.Здоров’я населення – санітарно-епідеміологічне навантаження на здоров’я населення не очікується, можливі тимчасові незручності при проведенні підготовчих та будівельних робіт. Проєктом ДДП передбачається ведення забудови згідно з наміченою документацією, функціональним зонуванням, встановлення та організація санітарно-захисних зон до житлової забудови, що забезпечить сприятливі санітарно-гігієнічні умови;

б) для територій з природоохоронним статусом – проектні рішення ДДП не мають впливу на території з природоохоронним статусом;

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – проекті рішення ДДП не мають впливу.

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

В процесі здійснення стратегічної екологічної оцінки Генерального плану села Миколаївка Лозівського району Харківської області будуть розглянуті наступні альтернативи:

Зважаючи на комплексність рішень Генерального плану села Миколаївка, розгляд виправданих альтернатив проектних рішень відбувається в процесі розробки Генерального плану. При впровадженні заходів Генерального плану, у порівнянні із існуючим станом, очікується позитивний вплив на навколишнє природне середовище, у тому числі на здоров’я населення. Найсприятливішим варіантом буде затвердження запропонованого Генерального плану. Разом з тим, в процесі здійснення стратегічної екологічної оцінки буде розглянуто наступні альтернативи: «Інерційний сценарій» - формується на основі припущень, що протягом тривалого часу вплив зовнішніх і внутрішніх факторів на стан населеного пункту залишиться незмінним, та  «Песимістичний сценарій» – тобто опис, прогнозування та оцінка ситуації у випадку незатвердження зазначеного документа державного планування.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Для розробки СЕО передбачається:

- Проведення аналізу існуючих матеріалів щодо стану довкілля (доповідь про стан довкілля, дані моніторингу стану довкілля, статистичні дані та таке інше);

- Проведення незалежний експертних оцінювань та наукових досліджень (у разі необхідності).

7. Заходи, які передбачаються розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Під час здійснення СЕО передбачається розгляд заходів із запобігання зменшення та пом’якшення негативних наслідків для довкілля, що передбаченні чинним законодавством.

Генеральним планом села Миколаївка передбачені заходи, для здійснення моніторингу наслідків виконання Генерального плану для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

Для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання ДДП передбачаються наступні заходи:

-  збільшення зелених насаджень загального користування на території села;

-  покращення дорожнього покриття сільської вуличної мережі;

-  поточний догляд за зеленими насадженнями загального користування;

-  озеленення зовнішніх доріг та санітарно-захисних зон;

-  визначити зони санітарної охорони для всіх об’єктів водопостачання та дотримуватися режиму їх використання;

-  інженерний благоустрій територій навколо об’єктів водопостачання;

- інженерний благоустрій села, санітарне очищення;

- впровадити роздільне збирання твердих побутових відходів: пластик, скло, папір, металеві та алюмінієві банки, текстиль, органічні відходи;

- встановлення та організація санітарно-захисних зон.

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

Стратегічна екологічна оцінка буде виконана відповідно до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», статті 5 Закону України «Про державні цільові програми», постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 106 «Про затвердження порядку розроблення та виконання державних цільових програм», в обсягах, визначених вимогами статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки подання

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документу державного планування – Генерального плану з планом зонування  села Миколаївка Лозівського району Харківської області, подаються до Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області. Юридична адреса: 64602, Харківська обл., м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1. Електронна адреса mr_lozova@lozovarada.gov.ua, з темою листа «До заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки».

Строк подання зауважень та пропозицій 10 діб з дня опублікування заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Генерального плану з планом зонування  села Миколаївка Лозівського району Харківської області, (відповідно до пунктів 4, 5 статті 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).

Пропозиції та зауваження, подані після встановленого терміну, не розглядаються.

Перший заступник міського голови                                              Олександр ЖИДКОВ

ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану та плану зонування села Миколаївка міста Лозова Харківської області

ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану та плану зонування смт. Орілька міста Лозова Харківської області

ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану та плану зонування села Українське міста Лозова Харківської області

ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану та плану зонування села Домаха міста Лозова Харківської області

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення прийнятого рішення міської ради “Про згоду на розроблення детального плану території за межами населених пунктів Лозівської міської територіальної громади (Краснопавлівський старостинський округ)” від 11.11.2021 року № 780

На виконання ст. 19, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» повідомляємо, що Лозівською міською радою Харківської області прийнято рішення “Про згоду на розроблення детального плану території за межами населених пунктів Лозівської міської територіальної громади (Краснопавлівський старостинський округ)” від 11.11.2021 року № 780.

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення прийнятого рішення міської ради “Про згоду на розроблення детального плану території за межами населених пунктів Лозівської міської територіальної громади (Царедарівський старостинський округ)” від 11.11.2021 року № 781

На виконання ст. 19, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» повідомляємо, що Лозівською міською радою Харківської області прийнято рішення “Про згоду на розроблення детального плану території за межами населених пунктів Лозівської міської територіальної громади (Царедарівський старостинський округ)” від 11.11.2021 року № 781.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше