Інформація сектору земельних відносин
10.04.2023Повідомлення власникам/орендарям земельних ділянок, що розміщені в захисній зоні каналу Дніпро-Донбас
З метою забезпечення охорони водних об’єктів, зокрема попередження можливого забруднення каналу Дніпро-Донбас, повідомляємо Вас про те, що 03.01.2024 вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 23.01.2024 № 80 «Про внесення змін до Порядку користування землями водного фонду».
Відповідно до п. 4 зазначеної постанови:
Користування землями прибережних захисних смуг уздовж річок, навколо водойм і на островах здійснюється у режимі обмеженої господарської діяльності, крім випадків, передбачених ч. 2 статті 12 Закону України «Про внутрішній водний транспорт». На зазначених землях забороняється провадження діяльності, що негативно впливає або може вплинути на їх стан чи суперечить їх призначенню, а саме:
1) розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;
2) зберігання та застосування пестицидів і добрив;
3) влаштування літніх таборів для худоби;
4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій, майданчиків для занять спортом на відкритому повітрі, об’єктів фізичної культури і спорту, які не є об’єктами нерухомості), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;
5) влаштування місць видалення відходів, утворення відходів у процесі виробництва, гноєсховищ, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо;
6) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;
7) випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого Міндовкіллям.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.1998 № 2024 «Про правовий режим зон санітарної охорони водних об’єктів» в зоні І-го поясу санітарної охорони каналу категорично забороняється:
- скидання будь-яких стічних вод, а також купання, прання білизни, вилов риби, водопій худоби та інші види водокористування, що впливають на якість води;
- перебування сторонніх осіб, розміщення житлових та громадських будівель, організація причалів плаваючих засобів, застосування пестицидів, органічних і мінеральних добрив, прокладення трубопроводів, видобування гравію чи піску, проведення днопоглиблювальних та інших будівельно-монтажних робіт, безпосередньо не пов'язаних з експлуатацією, реконструкцією чи розширенням водопровідних споруд та мереж;
- проведення головної рубки лісу;
Всім власникам/користувачам земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які знаходиться на відстані ближчої, ніж 150 м від осі каналу Дніпро-Донбас, та, відповідно, які розташовані у І-му поясі санітарної охорони каналу, необхідно суворо дотримуватись правового режиму зон санітарної охорони водних об’єктів.
Крім того, Лозівська міська рада Харківської області та Управління каналу Дніпро-Донбас просять власників/користувачів при подальшій господарської діяльності своєчасно виконувати протипожежну оранку земельних ділянок з метою запобігання пожежі у лісозахисній смузі каналу.
_______________________________________________________________________
УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОРЕНДАРІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК
Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету, що діють у 2024 році
_______________________________________________________________________
Увага! Власники та користувачі земельних ділянок Харківської області, право власності (користування) на які виникло до 2004 року!
З метою виконання Указу Президента України від 22.07.2019 року № 542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству», Головне управління Держгеокадастру у Харківській області звертає увагу громадян, підприємств, установ та організацій області на необхідність внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчене відповідними державними актами та договорами оренди.
Земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими. У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки в електронному вигляді не внесені до Державного земельного кадастру і не відображені на публічній кадастровій карті, їх державна реєстрація з присвоєнням кадастрового номера здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).
Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки дасть змогу забезпечити належний захист державою суб’єктів права власності і господарювання, ефективної протидії протиправному позбавленню власників їх прав, створення сприятливих умов для ведення бізнесу.
Отже, рекомендуємо власникам земельних ділянок приватної власності, землекористувачам земель державної та комунальної форм власності для захисту своїх прав на землю та для оперативного користування відомостями з різних потреб звернутися з документами із землеустрою до Центрів надання адміністративних послуг по місцю знаходження земельної ділянки, для внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.
Для отримання більш детальної інформації щодо внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру, можна звернутися до територіальних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Харківській області.