Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Інформація сектору земельних відносин

10.04.2023

Повідомлення власникам/орендарям земельних ділянок, що розміщені в захисній зоні каналу Дніпро-Донбас

З метою забезпечення охорони водних об’єктів, зокрема попередження можливого забруднення каналу Дніпро-Донбас, повідомляємо Вас про те, що 03.01.2024 вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 23.01.2024 № 80 «Про внесення змін до Порядку користування землями водного фонду».

Відповідно до п. 4 зазначеної постанови:

Користування землями прибережних захисних смуг уздовж річок, навколо водойм і на островах здійснюється у режимі обмеженої господарської діяльності, крім випадків, передбачених ч. 2  статті 12 Закону України «Про внутрішній водний транспорт». На зазначених землях забороняється провадження діяльності, що негативно впливає або може вплинути на їх стан чи суперечить їх призначенню, а саме:

1) розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;

2) зберігання та застосування пестицидів і добрив;

3) влаштування літніх таборів для худоби;

4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій, майданчиків для занять спортом на відкритому повітрі, об’єктів фізичної культури і спорту, які не є об’єктами нерухомості), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;

5) влаштування місць видалення відходів, утворення відходів у процесі виробництва, гноєсховищ, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо;

6) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;

7) випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого Міндовкіллям.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.1998 № 2024 «Про правовий режим зон санітарної охорони водних об’єктів»  в зоні І-го поясу санітарної охорони каналу категорично забороняється:

- скидання будь-яких стічних вод, а також купання, прання білизни, вилов риби, водопій худоби та інші види водокористування, що впливають на якість води;

- перебування сторонніх осіб, розміщення житлових та громадських будівель, організація причалів плаваючих засобів, застосування пестицидів, органічних і мінеральних добрив, прокладення трубопроводів, видобування гравію чи піску, проведення днопоглиблювальних та інших будівельно-монтажних робіт, безпосередньо не пов'язаних з експлуатацією, реконструкцією чи розширенням водопровідних споруд та мереж;

-  проведення головної рубки лісу;

Всім власникам/користувачам земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які знаходиться на відстані ближчої, ніж 150 м від осі каналу Дніпро-Донбас, та, відповідно, які розташовані у І-му поясі санітарної охорони каналу, необхідно суворо дотримуватись правового режиму зон санітарної охорони водних об’єктів.

Крім того, Лозівська міська рада Харківської області та Управління каналу Дніпро-Донбас просять власників/користувачів при подальшій господарської діяльності своєчасно виконувати протипожежну оранку земельних ділянок з метою запобігання пожежі у лісозахисній смузі каналу.

_______________________________________________________________________

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОРЕНДАРІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету, що діють у 2024 році

_______________________________________________________________________

Увага! Власники та користувачі земельних ділянок Харківської області, право власності (користування) на які виникло до 2004 року!

З метою виконання Указу Президента України від 22.07.2019 року № 542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству», Головне управління Держгеокадастру у Харківській області звертає увагу громадян, підприємств, установ та організацій області на необхідність внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчене відповідними державними актами та договорами оренди.

Земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими. У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки в електронному вигляді не внесені до Державного земельного кадастру і не відображені на публічній кадастровій карті, їх державна реєстрація з присвоєнням кадастрового номера здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки дасть змогу забезпечити належний захист державою суб’єктів права власності і господарювання, ефективної протидії протиправному позбавленню власників їх прав, створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Отже, рекомендуємо власникам земельних ділянок приватної власності, землекористувачам земель державної та комунальної форм власності для захисту своїх прав на землю та для оперативного користування відомостями з різних потреб звернутися з документами із землеустрою до Центрів надання адміністративних послуг по місцю знаходження земельної ділянки, для внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Для отримання більш детальної інформації щодо внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру, можна звернутися до територіальних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Харківській області.

_______________________________________________________________________

 

Інформація про виконання відділом містобудування, архітектури та земельних відносин Лозівської міської ради Харківської області заходів щодо наповнення міського бюджету, економного і раціонального використання бюджетних коштів у процесі виконання бюджету за 2020 рік

За 2020 рік Лозівською міською радою Харківської області:

- укладено 52 договори оренди землі на загальну суму річної орендної плати 1 763 933,99 грн.;

- укладено 40 додаткових угод щодо поновлення договорів оренди землі на загальну суму річної орендної плати 3 605 964,84 грн.;

- припинено 31 договір оренди землі, та надано земельні ділянки в оренду іншим орендарям, продані власникам нерухомого майна та продане право оренди на землю на конкурентних засадах (аукціон);

- укладено 95 договорів про добровільну сплату Лозівській міській об'єднаній територіальній громаді в особі Лозівської міської ради безпідставно збережених грошових коштів на загальну суму річної плати 1 049 913,78 грн.

продано 8 земельних ділянок комунальної власності на загальну суму 4 699 368,94 грн.;

Проведено інвентаризацію 466 земельних ділянок загальною площею 258,9154 га:

по м. Лозова – 114 ділянок площею 22,3455 га;

- по Панютинському старостинському округу – 33 ділянки площею 4,2421 га;

- по Артільному старостинському округу – 13 ділянок площею 7,6443 га;

- по Домаському старостинському округу – 11 ділянок площею 1,9858га;

- по Бунаківському старостинському округу – 34 ділянки площею 31,7695 га;

- по Катеринівському старостинському округу – 41 ділянка площею 21,9818 га;

- по Миколаївському старостинському округу – 19 ділянок площею 15,7784 га;

- по Миролюбівському старостинському округу – 4 ділянки площею 2,0489 га;

- по Новоіванівському старостинському округу – 10 ділянок площею – 2,4846 га;

- по Павлівському Другому старостинському округу –33 ділянок площею 47,1931 га;

- по Перемозькому старостинському округу – 31 ділянок площею 11,5540 га;

- по Садівському старостинському округу – 21 ділянка площею 12,0454га;

- по Шатівському старостинському округу – 10 ділянок площею 7,3000;

- по Царедарівському старостинському округу – 29 ділянок площею 23,8476 га;

- по Яковлівському старостинському округу – 49 ділянок площею 41,9460 га;

- по Смирівському старостинському округу – 7 ділянок площею 3,4551 га;

- по Кінненському старостинському округу – 3 ділянки площею 0,4086га;

- по Єлизаветівському старостинському округу – 2 ділянки площею 0,4847 га;

- по Чернігівському старостинському округу – 1 ділянка площею 0,15га;

- по Тихопільському старостинському округу – 1 ділянка, площею 0,25га.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з орендарями земельних ділянок комунальної власності щодо своєчасності сплати орендної плати за землю, подання податкової звітності, отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку.

Крім цього, на особистих прийомах постійно проводиться робота по спонуканню громадян та представників юридичних осіб вживати заходи щодо оформлення земельних ділянок відповідно до діючого законодавства, надсилаються відповідні листи.

Проведено інвентаризацію діючих договорів оренди земель стосовно відповідності розміру встановленої орендної плати вимогам Податкового кодексу України, всі договори відповідають законодавству України. У разі звернення орендарів до міської ради, постійною депутатською комісією з питань земельних відносин, містобудування та архітектури переглядаються розміри орендної плати відповідно до прийнятого міською радою регуляторного акту від 19.04.2019 № 1509 «Про затвердження Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі на території Лозівської міської об’єднаної територіальної громади».


Рішення Лозівської міської ради від 24.12.2020 р. №106 "Про проведення земельних торгів з продажу права оренди на земельну ділянку сільськогосподарського призначення з кадастровим номером 6311045401:01:001:0106 на території Лозівської міської ради Харківської області".

Рішення Лозівської міської ради від 24.12.2020 р. №107 "Про проведення земельних торгів з продажу права оренди на земельну ділянку сільськогосподарського призначення з кадастровим номером 6323985001:00:001:0135 в селі Перемога Лозівського району Харківської області".

Рішення Лозівської міської ради від 24.12.2020 р. №108 "Про проведення земельних торгів з продажу права оренди на земельну ділянку сільськогосподарського призначення з кадастровим номером 6323985001:00:001:0134 в селі Перемога Лозівського району Харківської області".

Рішення Лозівської міської ради від 16.10.2020 р. №2223 "Про проведення земельних торгів з продажу права оренди на земельну ділянку за межами населених пунктів на території Лозівської міської ради Харківської області загальною площею 12,7932 га (Домаський старостинський округ)".


 

Інформація про виконання відділом містобудування, архітектури та земельних відносин  Лозівської  міської ради  заходів щодо наповнення міського бюджету, економного і раціонального використання бюджетних коштів у процесі виконання бюджету за 2019 рік

         За 2019 рік Лозівською  міською радою Харківської області:

-  укладено 32 договори оренди землі на загальну суму річної орендної плати 1 108 835,41 грн.;

-  укладено 22 додаткових угоди щодо поновлення договорів оренди землі на загальну суму річної орендної плати 1 462 804,54 грн.;

- за  2019 рік  Лозівською міською радою Харківської області укладено 15 договорів відшкодування збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, використання земельних ділянок без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до закону на загальну суму річної плати  186 750,58 грн.;

- з початку 2019 року Лозівською міською радою Харківської області укладено  44 договори  про добровільну сплату Лозівській міській об'єднаній територіальній громаді в особі Лозівської міської ради безпідставно збережених грошових коштів на загальну суму річної плати  731 709,45 гр;

         - по 5-ти об’єктах передано матеріали до юридичного відділу апарату виконавчого комітету для підготовки позовних заяв про примусове відшкодування збитків міській ради на  загальну суму 2 340 524,83  грн.

Проведено  інвентаризацію 480 земельних ділянок загальною площею 284,5142 га:

-  по м. Лозова –  186 земельних ділянок площею 59,0344 га;

- по Панютинському старостинському округу – 24 земельних  ділянок площею 3,3896 га;

- по Артільного  старостинському округу – 9 земельних ділянок площею 2,7569 га;

- по Домаському старостинському округу – 4 земельні ділянки площею 5,3542 га;

- по Бунаківському старостинському округу – 10 земельних ділянок площею 33,9708 га;

- по Єлизаветівському старостинському округу – 5 земельних ділянок площею – 7,9227 га;

- по Катеринівському старостинському округу – 31 земельних ділянок площею 13,4143 га;

- по Миколаївському старостинському округу – 24 земельних ділянок площею 22,6696 га;

- по Миролюбівському  старостинському округу – 7 земельні ділянки площею 1,4885 га;

- по Новоіванівському старостинському округу – 36 земельних ділянок площею – 19,5298 га;

- по Павлівському Другому старостинському округу – 8 земельні ділянки площею 2,0000 га;

- по Перемозькому старостинському округу – 26 земельних ділянок площею 75,4655 га;

- по Садівському старостинському округу – 27 земельна ділянка площею 6,5128 га;

- по Шатівському старостинському округу – 10 земельних ділянок площею 2,4766 га;

- по Тихопільському старостинському округу – 7 земельна ділянка площею 2,200 га;

- по Царедарівському старостинському округу – 6 земельні ділянки площею 2,1811 га;

- по Яковлівському старостинському округу – 59 земельних ділянок площею 23,9314 га.

- по Смирівському старостинському округу – 1 земельна ділянка площею 0,2160 га;

Постійно  проводиться роз’яснювальна робота з орендарями земельних ділянок комунальної власності щодо своєчасності сплати орендної плати за землю, подання податкової звітності, отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку.


 

Інформація про виконання відділом містобудування, архітектури та земельних відносин Лозівської міської ради заходів щодо наповнення міського бюджету, економного і раціонального використання бюджетних коштів у процесі виконання бюджету за 2018 рік.

         За 2018 рік Лозівською міською радою укладено:

- 24 договори оренди землі на загальну суму річної орендної плати 1 582333,65 грн.;

- 9 угод щодо поновлення договорів оренди землі на загальну суму річної орендної плати 458 027,56 грн;

- 02.03.2018 року проведено засідання комісії по визначенню збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, використання земельних ділянок без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до закону. Комісією розглянуто матеріали по 26 об’єктам, під якими земельні ділянки використовуються без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку та визначено збитки по 24 об’єктах;

- 18.04.2018 року проведено засідання комісії по визначенню збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, використання земельних ділянок без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до закону. Комісією розглянуто матеріали по 4 об’єктам нерухомого майна, під якими земельні ділянки використовуються без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку та визначено збитки по 3-ох об’єктах;

- 03.07.2018 року проведено засідання комісії по визначенню збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, використання земельних ділянок без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до закону. Комісією розглянуто матеріали по 9 об’єктам нерухомого майна, під якими земельні ділянки використовуються без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку та визначено збитки;

- 04.12.2018 року проведено засідання комісії по визначенню збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, використання земельних ділянок без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до закону. Комісією розглянуто матеріали по 21 об’єкту нерухомого майна, під якими земельні ділянки використовуються без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку та визначено збитки;

З початку 2018 року міською радою укладено 26 договорів відшкодування збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, використання земельних ділянок без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до закону на загальну суму річної плати 410 980,07 грн.;

- по 3-ох об’єктах передано матеріали до юридичного відділу апарату виконавчого комітету Лозівської міської ради для підготовки позовних заяв стосовно ухилення землекористувачів від оформлення земельних правовідносин;

         - по 4-ох об’єктах передано матеріали до юридичного відділу апарату виконавчого комітету для підготовки позовних заяв про примусове відшкодування збитків міській ради на загальну суму 1 061 287,92 грн;

- проведено інвентаризацію 185 земельних ділянок загальною площею 43,2100 га;

- постійно проводиться роз’яснювальна робота з орендарями земельних ділянок комунальної власності щодо своєчасності сплати орендної плати за землю, подання податкової звітності, отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку. 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше