Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Гендерна політика, запобігання насильству, протидія торгівлі людьми

07.02.2022

Гендерна політика:

Запобігання насильству

Протидія торгівлі людьми

Довідка про стан реалізації державної політики щодо попередження

 насильства в сімї, забезпечення гендерної рівності та протидії

торгівлі людьми за 10 місяців 2023 року в Лозівській міській територіальній громаді

 Одним із завдань у сфері соціального захисту, які покладені на Управління праці та соціального захисту населення міської ради, є забезпечення реалізації державної політики щодо підтримки сім'ї, попередження насильства в сім’ї; забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, виконання програм і здійснення заходів у цій сфері.

З метою реалізації в повній мірі поставлених завдань рішенням виконавчого комітету міської ради від 23.12.2015 № 701 в громаді створений колегіальний орган -  комісія з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми – основною метою якої є здійснення координації між суб'єктами соціальної роботи з сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, та комплексного вирішення питань цих сімей, гендерної рівності, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми.

          Робота в цьому напрямку не лише не припиняється, а й набуває особливої актуальності в умовах повномасштабного вторгнення та оголошеного воєнного стану. На засіданнях комісії розглядаються питання щодо здійснення оперативної взаємодії з уповноваженими підрозділами органів Національної поліції, службою у справах дітей, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладами освіти та охорони здоров’я, центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та іншими зацікавленими суб’єктами, що надають соціальні послуги із запобігання та протидії насильству.

          Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №658 затверджено Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, яким чітко визначено механізм взаємодії всіх причетних служб.

            Протягом 10 місяців 2023 року до Управління надійшло 127 спеціальних карток обліку про факт вчинення насильства в сім'ї (98 заяв від жінок, 21 - від чоловіків, 8 – від неповнолітніх дітей) від Лозівського МВ ГУМВС України в Харківській області. Також  зареєстровано 19 випадків, коли  насильство в сім’ї було вчинено повторно. Серед всіх обстежених сімей виявлено, що в 12 сім'ях є неповнолітні діти.

З метою з'ясування обставин, що виникли в сім'ях, фахівці Управління праці та соціального захисту населення міської ради та Лозівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, після надходження повідомлення,  організовують відвідування сімей, у яких сталося насилля. За умови особистого звернення осіб, які постраждали від домашнього насильства, надається кваліфікована допомога та допомога психолога центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці з'ясовують всі факти та складають відповідні акти обстежень.

       Спеціалістами Управління проводяться бесіди щодо відповідальності за вчинення насильства, недопущення насилля в сім'ї в подальшому, надаються координати організацій і установ, до яких можна звернутися за допомогою. Аналіз ситуацій, які призвели до насильства в сім’ї, свідчить, що в основному, це насильство по відношенню до жінок з боку чоловіків, які зловживають алкогольними напоями,  у результаті якого також страждають діти.

Окрема увага приділяється проведенню роботи з кривдниками. На сьогоднішній день є комплекс соціальних послуг, спрямованих на формування досвіду ненасильницької поведінки, що ґрунтується на відповідальності за свою поведінку та її наслідки, усвідомлення того, що насильство – це порушення прав людини, правопорушення та злочин.

На базі Лозівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я», організовано роботу мультидисциплінарної мобільної команди соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від військових дій, у тому числі для надання підтримки сім’ям та особам, які не лише постраждали від військових дій, а й в яких вчинено домашнє насильство. До складу команди  входять психолог, фахівець з соціальної роботи, юрист, медик та водій. Унікальність послуг команди полягає в їх мобільності – фахівці  мають можливість виїжджати на виклики до найбільш віддалених місць, надавати послуги особам, які не мають доступу до закладів чи обмежені у пересуванні з різних причин.

          Ще одним напрямком роботи комісії з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми є проведення комплексних заходів із протидії торгівлі людьми. Важливою складовою є підвищення професійного рівня фахівців, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема державних служб, органів поліції, соціальних працівників, педагогічних працівників навчальних закладів тощо. На сьогоднішній день особливої уваги потребує питання проведення роботи з протидії торгівлі людьми серед внутрішньо переміщених осіб як категорії, особливо вразливої до цього, надання  всебічної та своєчасної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Робота проводиться в напрямку підвищення рівня поінформованості населення щодо шляхів уникнення ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання допомоги з метою формування у громадян навичок безпечної поведінки через засоби масової інформації, соціальні мережі. Повномасштабне вторгнення російської федерації викликало велике переміщення громадян, як в межах України, так і виїзд за кордон. Лише обізнаність та  обережність дозволить не стати жертвою торгівлі людьми.

Значна увага у громаді приділяється забезпеченню реалізації державної політики щодо рівності прав чоловіків та жінок.

Державна політика направлена на подолання всіх форм дискримінації щодо жінок і дівчат, зниженню рівня гендерно-зумовленого та домашнього насильства, попередженню його проявів та своєчасній допомозі постраждалим особам, розширенню економічних можливостей жінок, забезпеченню рівного доступу до правосуддя, участі у прийнятті рішень у політичному та суспільному житті.

У 2020 році спеціалістами Управління праці та соціального захисту населення розроблено Гендерний паспорт Лозівської територіальної громади, в якому проаналізовано всі гендерні аспекти, наразі проводиться робота щодо опрацювання даних для внесення відповідних змін та підтримки його в актуальному стані. Наявність паспорта надасть громаді ширші можливості для дослідження впливу їх діяльності на існуючі гендерні розриви, дозволить відслідковувати динаміку в різних суспільно-економічних, соціокультурних, політичних та інших сферах життя населення. Врахування гендерних підходів при реалізації місцевих програм допомагає досягти поставлених цілей та визначених завдань у найкращий спосіб. Це надійний шлях забезпечення сталого розвитку громади та покращення якості життя її жителів.

Важливим засобом реалізації гендерної рівності є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед учнівської молоді, формування з дитинства негативного відношення до гендерної дискримінації.

При повідомній реєстрації колективних договорів спеціалістами Управління надається консультаційна допомога щодо необхідності внесення в колективний договір положень про надання жінкам рівних з чоловіками можливостей, захисту жінок від дискримінації.

На даний час в Лозівській міській територіальній громаді укладено, зареєстровано та діють 185 колективних договорів. Колективно-договірним регулюванням охоплено 10538 працівників.

Протягом 10 місяців 2023 року Управлінням було перевірено та зареєстровано 16 колективних договорів і 23 зміни та доповнення до колективних договорів.

Робота всіх структурних підрозділів міської ради, причетних до реалізації державної політики щодо підтримки сім'ї, попередження насильства в сім’ї; забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, виконання програм і здійснення заходів у цій сфері, проводиться на належному рівні. Лише підвищення обізнаності населення, виховання молоді, дозволить в повсякденному житті уникнути небажаних фактів домашнього насильства, потрапити в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, гендерної дискримінації.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше