Як голосуватимуть українці після Перемоги
Громади Харківщини залучили до обговорення повоєнних виборів. Відкритий діалог відбувся 13 квітня. У ньому взяли участь керівники області, голови комітетів та підкомітетів Верховної Ради. Лозівську громаду представив секретар міської ради Юрій Кушнір.
Вибори в Україні проводитимуть після завершення воєнного стану, однак законодавчо механізм ще не визначений. Його напрацьовують спільно з місцевим самоврядуванням.
«Зараз питання стоїться, як організувати вибори так, щоб всі громадяни України мали рівну можливість – як обирати, так і бути обраними. У Лозівській громаді 12 тисяч переселенців. Наразі пропонують, щоб ці люди отримали право голосу на місцевих виборах через півроку з моменту реєстрації або мали вибір – голосувати тут чи у рідній громаді», – зазначив Юрій Кушнір.
Українців, які забажають стати депутатами чи головами, перевірятимуть. Вже є ініціативи не допускати до виборів представників заборонених політичних партій та колаборантів.
Деякі законотворці непокояться і щодо виборців, які тривалий час були під окупацією. Припускають, що вони можуть зробити не зовсім свідомий вибір та стати жертвами маніпуляцій.
Чимало питань виникає і щодо стану виборчих дільниць, адже у деяких громадах більша частина їх зруйнована. У Лозівській громаді теж є пошкоджені ДВК – у Палаці культури та ліцеї №8.
Під час обговорення громади озвучили свої пропозиції. Їх мають врахувати у підготовці до виборів. Вони відбудуться вже після Перемоги України, яку наші захисники наближають щохвилини.