Всесвітньо відомий художник Олексій Потупін розмістив свої інсталяції у лікарні рідного міста Лозова
З проєктом “Надія” митець об’їжджає лікарні та госпіталі на сході України.
Робить фото для світової спільноти та залучає донати. Завдяки таким заходам у минулому році вдалося зібрати кошти на ремонти чотирьох дитячих інтернатів. Художник планує залучити підтримку і для Лозівської лікарні.
- Усе своє творче життя роботи я виставляю за кордоном у різних куточках світу. І коли почалася війна в Україні, я не міг стояти осторонь й вже у березні-квітні минулого року приїхав підтримувати тих, хто тримає тил – вчителів і медиків, - розповідає Олексій Потупін. - Цього року ми продовжили виїзди і сьогодні я у своєму рідному місті Лозова демонструю роботи, які символізують надію на мирне та щасливе життя.
Рожеві інсталяції створені з акрилового скла у стилі біонізму, розповідає художник. Чому саме рожевий колір? Пояснює, він утворюється завдяки поєднанню червоного кольору - крові, що символізує життя, та синього кольору - неба, що значить надія. Рожевий – він невагомий, легкий, прозорий, тому саме цей колір використовував для своїх робіт, які представляє на проєкті “Надія”.
Олексій Потупін (псевдонім Aljoscha) родом з Лозової, прожив тут до 18-річного віку. Мистецтвом займається вже більше 30-ти років. Живе й працює в Дюсельдорфі, але вважає себе українським художником.
Художню творчість вивчав в Академії мистецтв у Дюсельдорфі, проте, хист до цього заняття став виявляти ще навчаючись у школі № 1 в Лозовій. Творчість перших справжніх художників, які вразили до глибини душі, побачив саме на виставках, які привозили з міста Харкова й демонстрували у Лозівському Палаці культури. Тому вигляд зруйнованої будівлі, яка стала невід’ємною частиною дитинства та юнацтва - для нього важке й гірке переживання.
Лозівський міський голова Сергій Зеленський подякував за підтримку громади. Розповів, що у лозівчан є велике бажання відновити міський Палац культури. Над цим вже працює міська влада. Очікується технічний звіт, наступним - розроблення проєкту.
Художник відзначив, що йому болить зруйнований Палац культури. Про потребу у його відновленні він розповідатиме за кордоном й надалі привертатиме увагу усього світу до проблем в Україні, викликаних війною, зокрема Лозової.