Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

У Смирнівці Лозівської тергромади ввели карантинні обмеження через сказ дикої тварини

Новини
14.06.2023

За результатами експертизи Харківської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби у зразках дикої тварини – лисиці виявлено антиген вірусу сказу. 12 червня ця тварина покусала жительку Смирнівки. Наразі стан здоров’я постраждалої задовільний, вона своєчасно отримала усю необхідну медичну допомогу у лікарні міста Харкова. Продовжує перебувати під наглядом медичних працівників.    

Рішення щодо введення карантинних обмежень через виявлення сказу прийняли сьогодні, 14 червня, на засіданні протиепізоотичної комісії, яка пройшла під головуванням заступника Лозівського міського голови Валерія Крикуна. Діятимуть карантинні обмеження два місяці.

На засіданні, затвердили план заходів щодо ліквідації та профілактики захворювання на сказ. Смирнівку внесли до неблагополучної зони. До загрозливих зон віднесли села Веселе та Долгове. До зони спостереження: Світловщину, Михайлівку, Шатівку, Городне, Миколаївку, Роздори.

Виконуюча обов’язки начальника Лозівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Юлія Висоцька поінформувала, що наразі  вживаються усі необхідні карантинні заходи. Ветеринарні лікарі у Смирнівці та селах, які віднесені до загрозливої зони щеплюють  від сказу усіх тварин: собак, котів рогату худобу…  Проводяться обходи усіх помешкань. Ведеться роз’яснювальна робота. До заходів долучилися епідеміологи.   

Члени комісії відзначають, у Лозівській тергромаді почастішали випадки заходу диких тварин на території домоволодінь. Популяція лисиць та інших диких тварин, збільшилася через заборону контрольного забою у період військового стану. Для вирішення цього питання звертатимуться до Лозівської районної військової адміністрації.

Фахівці застерігають, у хворих на сказ тварин змінюється поведінка. Дикі тварини втрачають страх, наближаються до людської оселі, нападають на домашніх тварин або на людей. Хворі домашні тварини можуть бути неспокійними або пригніченими, відмовляються від їжі та води, кусають, дряпають хазяїв, нападають на інших людей.

При появі скаженої тварини закликають негайно повідомляти заклади заклади санітарно-епідеміологічної та ветеринарної служби. Вжити заходів особистої безпеки.

Довідково:

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально.

Після проникнення через пошкоджену шкіру чи слизову оболонку вірус сказу переміщується по нервовим закінченням у напрямку центральної нервової системи, а потім периневральним шляхом він попадає в слинні залози, виділяючись з слиною.

 Інкубаційний період триває від кількох днів до 1 року і більше (в середньому – 1-2 місяці).

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше