Стартує механізм державної допомоги для відновлення житлових будинків, які мають незначні пошкодження
Новини
"Від сьогодні стартує механізм державної допомоги для відновлення житлових будинків, які мають незначні пошкодження — єВідновлення.
Усі громадяни, чия квартира, приватний будинок чи інше житлове приміщення були пошкоджені, тепер зможуть подати заявку на допомогу через застосунок Дія та отримати кошти для ремонту житла.
Йдеться, перш за все, про заміну вікон чи дверей, відновлення покрівлі тощо. Важливо, що розпочинаємо саме зараз, в травні, аби люди мали час підготувати своє житло до осінньо-зимових холодів.
Над механізмом працювали спільно з Мінцифрою, USAID/UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та Світовим банком. І це важливий крок до відновлення житлової інфраструктури загалом.
За даними обласних військових адміністрацій, з 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тисяч багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тисячі приватних садиб.
Наголошу, що наразі програма не стосується тих людей, які зробили ремонт свого житла. Ми вже працюємо над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Закликаю таких громадян зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ, аби з часом претендувати на відшкодування.
Сам алгоритм складається з трьох кроків:
– спочатку в Дії формуємо інформаційне повідомлення про пошкодження майна (якщо це ще не було зроблено).
– офлайн або онлайн створюємо банківську картку єВідновлення в одному з банків-партнерів або у застосунку Дія
– подаємо заявку на компенсацію через Дію. У подальшому буде можливість подати через ЦНАП, нотаріусів або управління соцзахисту.
Після цього спеціальна комісія, створена при вашій громаді, опрацює заяву, огляне житло та ухвалить рішення щодо надання допомоги. Закликаю органи місцевого самоврядування не зволікати зі створенням комісій та якнайшвидше підключитися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та вносити необхідну інформацію.
Сума допомоги вираховуватиметься комісією згідно з відкритим чек-листом, який був прийнятий Урядом. Чек-лист, як і сам порядок надання грошової допомоги, доступні за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/381-2023-п#Text
Як використати кошти?
Кошти будуть перераховуватимуться громадянам на картку єВідновлення. Їх можна витратити протягом року з моменту отримання виключно на придбання будматеріалів та на послуги з ремонту житла. Оплатити їх можна буде виключно у безготівковій формі.
Список партнерів-учасників, в яких можна придбати будівельні матеріали та послуги, додаватимуться поступово й будуть представлені на сайті послуги https://erecovery.diia.gov.ua/.
Також усю інформацію, яка стосується єВідновлення, ми будемо публікувати на сайті програми та онлайн ресурсах Міністерства відновлення. Окрім цього, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію 1545 або до служби підтримки Дії.
Щодо джерел допомоги, то ними стануть кошти арештованих російських активів з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та допомога наших міжнародних партнерів. Зокрема, Світовий банк планує виділити 400 мільйонів доларів допомоги.
У найближчих планах – запуск механізму компенсацій за зруйноване житло, передбаченого законом №2923. Очікуємо, що вже до кінця цього року тисячі українців зможуть придбати нове житло.
Працюємо далі", – Олександр Кубраков, Віцепрем'єр-міністр з відновлення України.