Що таке повістка та яких видів вона буває?
У Харківському обласному ТЦК та СП розповіли що таке повістка та яких видів вона буває.
Повістка – це офіційний виклик до ТЦК та СП. За неявку до ТЦК та СП за викликом передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Видача повістки не означає, що військовозобов’язаного відразу мобілізують.
Наразі діють такі види повісток:
- для взяття на військовий облік,
- повістка з метою уточнення даних.
Такий вид повістки вручається для внесення відомостей до бази щодо особи.
Після уточнення даних та у разі наявності підстав для отримання відстрочки, або непридатності до військової служби за станом здоров’я, людина повертається до свого буденного життя. - повістка на проходження медичного обстеження (ВЛК)
Ця повістка зобов’язує пройти медичне обстеження з метою визначення придатності чи непридатності до військової служби;
В Україні скасували статус "обмежено придатний".
З середини травня 2024 року і протягом дев'яти місяців «обмежено придатні» громадяни мають пройти повторну військово-лікарську комісію до 4 лютого 2025 року.
Після перекомісії обмежено придатні отримають новий статус.
Якщо така людина набуває статусу "непридатної до військової служби" з виключенням з військового обліку, то, звісно, її виключають. І далі вона вже не є військовозобов'язаною.
Людину, яка не пройде перекомісію, чекає адміністративна відповідальність — від 17 тисяч до 25 тисяч гривень.
Після проходження комісії придатні за висновком ВЛК чоловіки можуть отримати «Мобілізаційне розпорядження», тобто повістку для призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби. У мобілізаційному розпорядженні зазначається про обов'язок з'явитися у визначені у строк та місце, зазначені в повістці.
Слід зазначити, що після проходження військово-лікарської комісії придатні до військової служби чоловіки не вирушають одразу на фронт.
Громадяни України, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які раніше не проходили військову службу в Збройних Силах України, чи інших військових формуваннях, проходять курс базової загальновійськової підготовки тривалістю від одного місяця до півтора.
Тільки після проходження попередньої підготовки військовослужбовець, вже у складі свого нового підрозділу, направляється до місця служби для виконання завдань.
Якщо ж досвід служби є, то вона може проходити навчання та злагодження вже у військовій частині, яка зацікавлена у такому фахівці.