Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Публічна бібліотека Лозівської міської ради

Опис

Публічна бібліотека Лозівської міської ради Харківської області є одним із інформаційних та культурно-просвітницьких закладів Управління культури міської ради, де надаються бібліотечні послуги, проходять різноманітні заходи для всіх бажаючих мешканцям Лозівщини.

Бібліотека співпрацює з дитячими садочками, проводячи пізнавально - творчі заходи, наприклад: урок творчості для дошкільнят «Дівчинка-осінь», урок-антистрес «З дерев спадає жовтий лист», творча година «Калинові обереги рідної землі», народознавча година «Ходить гарбуз по городу», етногодинка «Про борщ і не тільки» тощо.

У співпраці з освітніми закладами міста проводяться ознайомчі екскурсії для дошкільнят з циклу «Таємниці книжкових закапелків» та для молодших школярів - «За скарбами книжковими стежками». Під час шкільних канікул відбуваються соціокультурні заходи, на кшталт: етнорозваги «Хеловін по українські», бібліопаті « Нестрашний Хеловін», краєзнавчі квести «Рідне місто пізнаю», екологічні квести з циклу «Знаю. Вмію. Бережу!». До знаменних дат - флешмоби, воокмоби, читання вголос, квести. Квест «Імерсивний світ Тараса Шевченка» для дітей і дорослих тощо.

Традиційними в бібліотеці стали засідання розмовного клубу для дорослих «Плекаємо мову!», що набувають все більшої популярності серед користувачів та щомісячні засідання літературно-мистецького клубу «Лігос».

Також працює юнацький кіноклуб, де окрім  перегляду кінострічок  відбувається обговорення світових та вітчизняних  кіношедеврів та знайомство з історією їх створення.

У нас проходять творчі вечори поетів-земляків, активних учасників клубу «Лігос»: Віри Чуркіної, мешканки села «Перемога, Світлани Шевченко, яка проживає в смт Панютине, лозівчанок Валентини Кучуріної, Олени Білошниченко. Відбуваються зустрічі з харківськими поетами та бардами.

  Щомісяця проходять засідання дитячого клубу «CreativSpace», який користується популярністю серед дітей. Заходи проводяться відповідно до літературних, народознавчих і держаних свят та з урахуванням побажань маленьких учасників клубу. Незабутніми є кулінарне шоу «Зваблені їжею», учасники здійснили гастрономічну експедицію, присвячену борщу, етногодина «Прийшов Спас – пішло літо від нас», до Дня українського козацтва, до Дня створення УПА та Дня захисників та захисниць України - патріотичне свято «Музика сильних».

Вже кілька років поспіль реалізується літній проєкт «бібліотека PROSTONEBA»: щотижневі заходи відбуваються в сквері Шевченка, заохочуючи нових користувачів до бібліотеки. Пізнавальні конкурсні програми для дітей, патріотично-спортивні свята для молоді тощо.

Публічна бібліотека пропонує користувачам сервіс «Бібліоняня». Батьки мають змогу залишити свою дитину на нетривалий час в бібліотеці. За відсутності батьків працівник бібліотеки почитає дитині книжку, запропонує цікаву гру або проведе майстер клас.

  На регулярній основі бібліотека співпрацює з Первомайським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Останнім часом завдяки центру користувачі бібліотеки мають змогу долучитися до Мережі DOCU/CLUB – некомерційного та неполітичного проєкту, мета якого – правова просвіта та вільний доступ громадян України до кращого документального кіно з усього світу. Фахівчиня своєї справи А. Кушнір за допомогою універсальних правдивих історій від Docudays UA допомагає підліткам зрозуміти світ.

Робота з сільськими бібліотекарями вимагає від працівників Публічної бібліотеки багато часу, адже ми прагнемо, щоб кожна сільська бібліотека громади була справжнім інформаційним і культурним центром спілкування, одночасно сформувавши власний імідж. Публічна бібліотека створила «Мапу бібліотечного досвіду», що містить 29 узагальнених досвідів роботи, які розкривають найуспішніші практики надання інноваційних послуг сільськими бібліотеками Лозівщини.

Актуалізація бібліотечних фондів та поповнення новою літературою, у тому числі і альтернативними засобами, є сьогодні пріоритетом для бібліотек громади.

Робота бібліотек активно висвітлюється у соціальних мережах.

https://www.facebook.com/groups/283009765705309

https://www.facebook.com/lozovapubbiblioteka

Головною метою діяльності Публічної бібліотеки є реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування, забезпечення загальної доступності до інформації та культурних цінностей, що збираються, зберігаються у бібліотеках і надаються у тимчасове користування громадян.

ЗАВДАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ

  • забезпечення права громадян на доступ до інформації, здійснення сервісного обслуговування користувачів шляхом надання широкого спектру бібліотечних, інформаційних послуг з метою розповсюдження знань та інформації, розкриття культурних надбань, вирішення соціально-економічних та соціокультурних завдань, що сприятимуть успішному розвитку особистості;
  • забезпечення громадянам рівних прав на бібліотечне обслуговування, незалежно від їхньої статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних і релігійних переконань, місця проживання;
  • обслуговування населення через абонементи, читальні зали, в місцях, які не мають стаціонарних бібліотек, за допомогою бібліотечних пунктів і пересувних бібліотек;
  • комплектування краєзнавчими виданнями на основі придбання різних видів документів за бюджетні і позабюджетні кошти;
  • збереження бібліотечних фондів, здійснення контролю за їх використанням, вилучання з бібліотечного фонду документів у порядку, визначеному нормативними документами у сфері культур;
  • забезпечення формування фонду бібліотек з урахуванням потреб користувачів та ступеня їхнього задоволення фондами;
  • здійснення розподілу книг бібліотекам-філіям за Державними (обласними) програмами;
  • здійснення сумарного та індивідуального обліку документів, що надходять (бібліотеки-філії ведуть сумарний та індивідуальний облік свого фонду);
  • надання читачам всіх вікових груп (дорослим, юнацтву, дітям) гарантований мінімум бібліотечних послуг, в тому числі на платній основі;
  • проведення просвітницької роботи, створення для читачів об’єднань та клубів за інтересами;
  • забезпечення взаємодії бібліотек різних видів;
  • проведення нарад, семінарів, практикумів;
  • забезпечення участі в діяльності курсів з підвищення професійного рівня бібліотечних працівників, в організації і підведенні підсумків оглядів, оглядів-конкурсів тощо..;
  • надання методичної, практичної допомоги бібліотекам – філіям;
  • забезпечення участі в реалізації державних програм і розробленні та реалізації регіональних програм у межах своєї компетенції;
  • надання платних послуг відповідно до законодавства України

Публічна бібліотека працює за річними, календарними планами, затвердженими начальником Управління культури, співпрацює з творчими спілками, державними та іншої форми власності підприємствами, установами, громадськими організаціями, юридичними і фізичними особами в Україні та за кордоном.

Структурними підрозділами Публічної бібліотеки є:

  1. Артільна сільська бібліотека-філія (с. Артільне, вул. Молодіжна, 4);
  2. Бунаківська сільська бібліотека-філія (с. Бунакове, вул. Ковальова, 106-а);
  3. Герсеванівська сільська бібліотека-філія (с. Герсеванівка, вул. Заводська, 2);
  4. Домаська бібліотека-філія (с. Домаха, вул. Українська, 14);
  5. Єлизаветівська сільська бібліотека-філія (с. Єлизаветівка, майдан Шевченка, 5);
  6. Катеринівська сільська бібліотека-філія (с. Катеринівка, вул. Слобожанська, 20);
  7. Кінненська сільська бібліотека-філія (с. Кінне, вул. Перемоги, 7);
  8. Краснопавлівська селищна бібліотека-філія (смт. Краснопавлівка, пл. Миру, 6);
  9. Мальцівська сільська бібліотека-філія (с. Мальцівське, вул. Шкільна,7);
  10. Миколаївська сільська бібліотека-філія (с. Миколаївка, вул. Микитенка, 14);
  11. Миролюбівська сільська бібліотека-філія (с. Миролюбівка, вул. Шкільна, 8);
  12. Михайлівська сільська бібліотека-філія (с. Михайлівка, вул. Тиха, 1);
  13. Надеждівська сільська бібліотека-філія (с. Надеждівка, вул. Перемоги, 43);
  14. Новоіванівська сільська бібліотека-філія (с. Нова Іванівка, вул. Садова, 2-а);
  15. Орільська селищна бібліотека-філія №1 (смт. Орілька, вул. Індустріальна, 4);
  16. Орільська селищна бібліотека-філія №.2 (смт. Орілька, вул. Перемоги,58);
  17. Павлівська сільська бібліотека-філія (с. Павлівка Друга, вул. Войкова,6);
  18. Перемозька сільська бібліотек-філія (с. Перемога, вул. Слави, 18);
  19. Петропільська сільська бібліотека-філія (с. Петропілля, вул. Центральна, 13);
  20. Плисівська сільська бібліотека-філія (с. Плисове, вул. Центральна, 5);
  21. Полтавська сільська бібліотека-філія (с. Полтавське, вул. Шкільна, 1);
  22. Садівська сільська бібліотека-філія (с. Садове, вул. Центральна, 83);
  23. Смирнівська сільська бібліотека-філія (с. Смирнівка, вул. Миру, 10);
  24. Тихопільська сільська бібліотека-філія (с. Тихопілля, вул. Полтавська, 46);
  25. Українська сільська бібліотека-філія (с. Українське, вул. Центральна, 106-а);
  26. Царедарівська сільська бібліотека-філія (с. Царедарівка, вул. Центральна, 11);
  27. Чернігівська сільська бібліотека-філія (с. Чернігівське, вул. Садова, 15);
  28. Шатівська сільська бібліотека-філія (с. Олександрівка, вул. Зарічна, 14-а);
  29. Яковлівська сільська бібліотека-філія (с. Яковлівка, вул. Дружби, 35).

 

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше