Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Інформація щодо стану будівництва у м. Лозова

10.04.2023

Одним з найважливіших досягнень за останні декілька років для відділу та для всіх лозівчан  є затвердження генерального плану міста Лозова Харківської області.

Генеральний план міста був розроблений у 2015 році ТОВ «Інженерно-правовий центр «Гранд» і після погодження на засіданні архітектурно-містобудівної ради, врахування громадських інтересів та отримання позитивного висновку в Державному підприємстві «Укрдержекспертиза»  був затверджений 22 грудня 2016 року депутатами міської ради.

Звертаємо увагу, що попередній Генеральний план міста Лозова був затверджений у 1987 році рішенням облдержадміністрації. Він був розроблений на розрахунковий період до 2005 р.

Розрахунковий термін нового генплану прийнятий до 2035 року і складає 20 років.

Наступним кроком в забезпеченні міста містобудівною документацією є розроблення та затвердження плану зонування території міста.

План зонування території (зонінг) міста Лозова Харківської області був розроблений у 2016 році ТОВ «Інженерно-правовий центр «Гранд». У першому кварталі 2017 року планується винести проект плану зонування на розгляд архітектурно-містобудівної ради та оприлюднити його для врахування інтересів громадськості. Після чого план зонування території міста буде винесених на затвердження депутатського корпусу.

Крім цього, було затверджено два детальні плани територій у південно-східній та східній частині міста для надання земельних ділянок учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, для житлового будівництва. Кількість земельних ділянок згідно з зазначеними ДПТ становить 42 шт. загальною площею 4,1900 га.

Затверджено проект внесення змін в детальний план території центральної частини міста.

Визначено територію Парку Перемога для оформлення земельної ділянки та розроблення проекту організації території парку для подальшого розміщення ігрових, розважальних комплексів та благоустрою зони для відпочинку населення міста.

Відновлена робота над розробкою проектно-кошторисної документації з будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу в парку Дружба.

В минулому році на території міста було визначено наступні місця для встановлення пам’яток місцевого значення:

- для увічнення пам’яті лозівських машинобудівників на честь 50-річчя Лозівського ковальсько-механічного заводу - на майдані Машинобудівників (рішення виконкому від 22.03.16 року № 185);

- для увічнення пам’яті будівельників Лозівщини на честь 60-ї річниці Дня будівельника -  на алеї по вул. Михайла Грушевського (біля буд. № 7) в м. Лозова (рішення міськвиконкому від 26.07.2016 року № 488);

- для встановлення пам’ятного знака загиблим за свободу і незалежність України у вигляді Архистратига Михаїла (на існуючому постаменті колишнього пам’ятника Леніну) на майдані Соборності в м. Лозова.

 В серпні поточного року були розпочаті будівельні роботи з будівництва Храму Святого мученика Трифона за адресою: м. Лозова,  проспект Перемоги, 3.

На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»  було перейменовано 75 об’єктів топоніміки (вулиць, провулків, майданів)  та демонтовано пам’ятник Леніна на площі Соборності в м. Лозова. 

Відділом було розроблено та видано:

- 21 будівельний  паспорт забудови земельної ділянки;

- 8 паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності;

- 16  містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;

- підготовлено рішення виконавчого комітету міської ради на перепланування  9 житлових будинків та 8 квартир.

Введено в експлуатацію 15 житлових будинків, загальною площею 1616,0 кв.м.

Виведено з житлового фонду 7 квартир для розміщення кав’ярні, офісу та магазинів.

 

Інформація щодо стану будівництва у м. Лозова за 2015 рік.

Протягом звітного періоду працівники відділу містобудування, архітектури та земельних відносин Лозівської міської ради у своїй роботі керувалися Конституцією України, Законами України, Указами Президента, Кабінету Міністрів України, Положенням про відділ містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради, та іншими нормативно-правовими документами.

Роботу, яку виконує відділ містобудування, архітектури та земельних відносин, можна розділити на п’ять окремих напрямків:

1. Архітектурне планування та забудова території міста.

2. Питання щодо забудови приватного сектору.

3. Земельні питання.

4. Зовнішня реклама.

5. Тимчасові споруди.

Головною метою відділу є забезпечення збалансованої комплексної забудови території міста відповідно до визначених пріоритетів розвитку, створення сприятливих умов для залучення інвесторів у реконструкцію та добудову незавершених житлових будинків та розвиток індивідуального будівництва, врегулювання земельних відносин.

Протягом 2015 року в експлуатацію введено 23 об’єкти серед яких:

1. 20 індивідуальних житлових будинків.

2. Боксовий гараж.

3. Гараж.

4. Реконструйована нежитлова будівля кафе.

Було видано 20 будівельних паспортів забудови земельних ділянок для будівництва житлових будинків.

1 містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки для будівництва та реконструкції об’єктів містобудування.

5 паспортів прив’язки тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Протягом 2015 року, регулюючи діяльність з розміщення зовнішньої реклами, відділом було проведено наступний обсяг робіт:

- переоформлено та продовжено 2 дозволи на розташування білбордів;

- продовжено 1 дозвіл на розташування перетяжки над проїжджою частиною;

- внесено зміни у дозвіл на розміщення банера на торці будинку

- видано 5 дозволів на розміщення зовнішньої реклами.

Було проведено два засідання конкурсної комісії відкритого конкурсу на кращий проект пам’ятного знака загиблим за незалежність.

Відбулось п’ять засідань комісії з упорядкування найменувань вулиць, провулків, майданів міста Лозова, інших міських об’єктів та пам’ятних знаків.

За   2015 рік міською радою укладено:

- договорів оренди землі у кількості  8 шт., на загальну суму річної орендної плати  135333,57 грн.;

- угод щодо поновлення договорів оренди землі у кількості  27 шт. на загальну суму річної орендної плати  1484839,42 грн.;

- 05.03.2015 та 25.05.2015 року проведені засідання комісії по визначенню збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, використання земельних ділянок без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до закону. 

05.03.2015р. комісією розглянуто 65  об’єктів нерухомого майна, під якими земельні ділянки використовуються без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку, визначено збитки  та у подальшому будуть укладені договори на добровільне відшкодування збитків;

25.05.2015р. комісією розглянуто 30  об’єктів нерухомого майна, під якими земельні ділянки використовуються без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку, визначено збитки  та у подальшому будуть укладені договори на добровільне відшкодування збитків;

З початку  2015 року  міською радою укладено  договорів відшкодування збитків,

заподіяних внаслідок використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, використання земельних ділянок без оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до закону у кількості  86 шт., на загальну суму річної плати  461235,67 грн.;

- проведена інвентаризація діючих договорів оренди стосовно відповідності розміру встановленої орендної плати вимогам Податкового кодексу України. Встановлено, що два договори оренди не відповідають чинним вимогам та потребують змін у частині приведення розміру орендної плати.  Станом на 31.12.2015р. орендарями вищезазначені угоди не укладені.        

- проведено інвентаризацію 52 земельні ділянки загальною площею   6,676 га;

- договори купівлі-продажу земельних ділянок комунальної власності укладаються після 100% сплати затвердженої рішенням міської ради суми. За звітний період до бюджету надійшло 2021800,00 грн. від продажу земель комунальної власності.

- постійно проводиться роз’яснювальна робота з орендарями земельних ділянок комунальної власності щодо своєчасності сплати орендної плати за землю, подання податкової звітності, отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку.

 

Інформація щодо стану будівництва у м. Лозова за 2014 рік.

Протягом звітного періоду працівники відділу містобудування, архітектури та земельних відносин Лозівської міської ради у своїй роботі керувалися Конституцією України, Законами України, Указами Президента, Кабінету Міністрів України, Положенням про відділ істобудування, архітектури та земельних відносин міської ради, та іншими нормативно-правовими документами.

Роботу, яку виконує відділ містобудування, архітектури та земельних відносин, можна розділити на п’ять окремих напрямків:

1. Архітектурне планування та забудова території міста.

2. Питання щодо забудови приватного сектору.

3. Земельні питання.

4. Зовнішня реклама.

5. Тимчасові споруди.

Головною метою відділу є забезпечення збалансованої комплексної забудови території міста відповідно до визначених пріоритетів розвитку, створення сприятливих умов для залучення інвесторів у реконструкцію та добудову незавершених житлових будинків та розвиток індивідуального будівництва, врегулювання земельних відносин.

Протягом 2014 року в експлуатацію введено 18 об’єктів серед яких:

Автомийка з об’єктом торгівлі та пунктом шиномонтажу.

Завершені капітальним ремонтом покрівлі:

дошкільного підрозділу НВК ЗНЗ – ДНЗ № 10;

гімназії;

ЗОШ № 11;

ДНЗ (ясла-садок) № 9 "Перлинка";

Лозівського БДЮТ;

ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 13 "Росинка";

ЗОШ № 12;

ЗОШ № 7;

ДНЗ (ясла-садок) № 7 "Золотий півник";

ЗОШ № 4;

Модернізована котельня для теплопостачання житлового масиву «Північний»

в смт. Панютине м. Лозова;

Конюшня;

Офісне приміщення та два магазини промтоварів;

Мережа стільникового зв’язку ПрАТ «МТС Україна» в с. Домаха м. Лозова;

Свято-Петро-Павлівський храм;

Цех по переробці масляничних культур.

Введено в експлуатацію 12 житлових будинків загальною площею 1253, 0 м2.

Було видано 39 будівельних паспорти забудови земельних ділянок для будівництва житлових будинків.

24 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки для будівництва та реконструкції

об’єктів містобудування.

1 паспорт прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Протягом 2014 року на території міста Лозова було розміщено 24 засоби зовнішньої реклами, з них:

- 1 кронштейн на фасаді;

- 6 рекламних щитів на будівлях.

- 3 банери

- 7 сітілайтів;

- 5 несвітлових вказівників на опорах;

- 1 двосторонній вказівник;

- 1 двосторонній світловий щит лайтбокс.

Укладено 18 договорів про надання в користування місць, які перебувають у комунальній власності,

для розташування спеціальних конструкцій на загальну суму – 34 801,44 грн.

Було проведено одне засідання архітектурно-містобудівної ради на якому було розглянуто 8 ескізних

намірів на будівництво та реконструкцію об’єктів містобудування, в тому числі детальний план

території в межах вул. Жовтнева, вул. Паркова, пров. Технічний, пров. Виставочний в м. Лозова

Харківської області, який був затверджений рішенням міської ради у червні 2014 року.

Протягом 2014 року було проведено три засідання комісії по визначенню збитків, заподіяних внаслідок

невикористання земельних ділянок,  самовільного зайняття земельних ділянок,  використання земельних

ділянок з порушенням законодавства про плату за землю,  використання земельних ділянок без

оформлення документів,  що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до закону. Було укладено

71 договір на загальну суму відшкодування збитків – 186,051 тис. грн.

Крім цього було укладено 29 договорів оренди земельної ділянки з встановленням орендної плати на

загальну суму в розмірі 1038,631 тис. грн. та 21 додаткових угод до існуючих договорів оренди з

встановленням орендної плати на загальну суму 141,174 тис. грн.

Передано у власність громадянам земельні ділянки для будівництва жилих будинків, господарських будівель

і споруд,  для садівництва та для індивідуального гаражного будівництва загальною площею 8,9512 га.

Підготовлено та винесено на розгляд пленарних засідань сесій міської ради проекти рішень щодо продажу

1,3758 га земель комунальної власності під об’єктами нерухомості на загальну суму 2582414 грн. Станом

на 31.12.2014 року за рішеннями міської ради було укладено договори купівлі-продажу земельних ділянок

комунальної власності загальною площею 1,0220 га на суму 1419,734 грн.

 

Інформація щодо стану будівництва у м. Лозова за 2013 рік.

Рішенням міської ради від 22.03.2013 року № 875 було актуалізовано наявний Генеральний план міста Лозова.

Рішенням міської ради від 26.04.2013 року № 901 було затверджено детальний план центральної частини міста в межах вулиць Урицького, К.Маркса, Комінтерну, Жовтневої м. Лозова Харківської області.

Рішеннями міської ради від 26.04.2013 року № 903, 904, 905 було надано згоду на розробку трьох детальних планів в місті, а саме:
- в межах вул. Південна-2, вул. Червоних Артилеристів, проїзду між Лозівською міською лікарнею і парком «Перемоги» та східної межі парку «Перемога» в м. Лозова Харківської області;
- в межах вул. Жовтнева, вул. Паркова, пров. Технічний, пров. Виставочний в м. Лозова Харківської області;
- в межах вул. Червоногвардійська, пров. Комунальний, вул. Скаліка та південної межі території ТОВ «Лозівський молочний завод» в м. Лозова Харківської області.

За 2013 рік фізичними та юридичними особами отримано 39 декларацій на початок виконання будівельних робіт, з них:
13 декларацій на проведення капітального ремонту покрівель 12 закладів освіти;
9 декларацій на проведення капітального ремонту житлових будинків КП «ЖУК»;
модернізація котельні теплопостачання житлового масиву смт. Панютине;
капітальний ремонт покрівлі насосно-компресорної станції міських очисних споруд;
капітальний ремонт поліклінічного відділення Лозівської міської лікарні;
8 декларацій на реконструкцію нежитлових приміщень для організації магазинів промислових товарів;
реконструкція нежитлових приміщень для організації готелю;
реконструкція нежитлового приміщення для організації салону краси;
2 декларації на капітальний ремонт адмінбудівлі.

Протягом 2013 року введено в експлуатацію житла загальною площею 3 065,1 кв.м., з них:
- введено в експлуатацію, згідно з наказом Мінрегіону № 91 та 95, 17 житлових будинків, загальною площею – 2261,8 кв.м.;
- та 8 житлових будинків, загальною площею 978,2 кв.м.;

За 2013 рік по місту в експлуатацію було введено 21 об’єкт серед яких:
дві вишки операторів мобільного зв’язку ПрАТ «МТС Україна» та ПрАТ «Київстар»;
вісім магазинів промислових товарів, загальною площею 1097,3 кв.м;
один магазини продовольчих товарів, загальною площею 97,3 кв.м;
косметологічний кабінет, салон краси та перукарня, сумарною площею 113,05 кв.м;
нежитлове виробниче приміщення, загальною площею 458,4 кв.м;
3 газопроводи низького тиску 424,7 погонних метрів;
один офіс, загальною площею 51,9 кв.м.

Крім цього, протягом минулого року на території міста встановлено 11 тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

В 2013 році укладено 61 договір про добровільне відшкодування Лозівській міській раді збитків,заподіяних внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки та використання земельної ділянки з порушенням законодавства про плату за землю на загальну суму 231518,46 грн.
Протягом 2013 року на території міста Лозова було розміщено 25 (в 2012 році – 33) засобів зовнішньої реклами, з них:
4 сітілайта;
3 білборда;
1 штендер;
1 металевий каркас для розміщення рекламних банерів;
16 рекламних щитів на будівлях.

Протягом 2013 року на території міста Лозова було встановлено наступні малі архітектурні форми:
- в лютому було урочисто відкрито меморіальну дошку Герою Радянського союзу, Почесному залізничнику, Почесному громадянину м. Лозова Ю.М. Березуцькому по вул. Жовтневій, 3;
16 вересня було урочисто відкрито меморіальну дошку видатному будівельнику, керуючому будівельно-монтажним трестом Промбуд-1, кавалеру ордену Дружби народів С.М. Соколовському по вул. К.Лібкнехта, 10;
16 вересня було урочисто відкрито меморіальну дошку маршалу Радянського союзу, двічі герою Радянського союзу Р.Я.Малиновському біля міського Палацу культури ім. 35-ї гвардійської стрілецької Лозівської Червонопрапорної дивізії.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 30.07.2013 р. № 498 було надано згоду на розміщення дитячого майданчика на прибудинковій території житлового будинку № 40 на 4 мікрорайоні в м. Лозова Харківської області. В серпні майданчик було встановлено.
В липні було відновлено дитячий майданчик на 5 мікрорайоні між будинками 24 та 26.

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше